Kısa mesaj mı?Oda ne?


Kısa mesaj mı oda ne?
Özellikle son 2 yıldır telefon oparatörlerinin geçlerin zamanını nasıl çalarız sorusuna verebilecekleri en iyi cevap, çıkarttıları SMS tarifeleridir.Birde bunu marifet sanarak 15 günde 3000 sms kullandım gibi saçma sapan davranışlarını gün yüzüne vuranlar yok mu….

Eskiden öylemiydi 2002’lerde mesela bir mesaj atında 2 kontörünüz giderdi.Aslında kontörün gitmesi kötü gibi algılanırdı aslında öyle değilmiş.Kontör gittikçe karşındakine değer verdiğin ortaya çıkıyormuş…O zamanlardan kaldı demekki bendeki mesaj alışlanlığı son yıllarda doğru düzgün mesaj çektiğimi hatırlamam çünkü.Sebebi çok basit (gereksiz).

Bu yazıyı neden yazdığıma gelince.Dün telefonumu arayan avea’nın hatırına yazdım.Adamların tarife mesajlarını okumadan sildiğimi gördüler sanırım.Dediler arayıp ulaşalım 3sn sonra kapattım tabi telefonu.Bu arada mesaj okuma alışkanlığınıda yitirmek üzereyim.

Bayramda seyranda okuyorum anca.Ondada süslü püslü mesajlar görünce “Saolun sizlerinde” diye kısa bir cümle ile cevaplıyorum.Nedeni , benim kurduğum o basit cümle gönderen kişinin mesajından daha değerli.Çünkü eleman kendisinden bişeyler yazmıyorki,

Neyse her zaman kısa ve öz olanı iyidir diyorum ve noktayı koyuyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s