Eleştirmeyi Bilmiyoruz!…


Eleştirmeyi bilmiyoruz.Birşeyi karalayıp yada överek eleştiri yapılmaz.Eleştiri olumlu yada olumsuz olsun eleştirilen tarafında bir gelişime neden olmalıdır.

Neden macera peşinde koşarız anlamam, yada inanmak istediğimiz şeylere mi inanmaya odaklanmışız oda tartışılır ancak tüm yönleri iyi bir şeyin sadece kötü bir özelliğini görerek onu aşağılamak yanlış.Bu bir web sitesi olabilir,film olabilir,yada aklınıza gelebilen başka bir şey.

Eleştirinin amacı olsun?

Bir ürünü kötüleyerek eleştirdiğinizde %90 karşı tarafın görüşünü değiştiremezsiniz.Ancak yapıcı eleştirirsen hem haklılığını ispatlamış hemde karşı tarafı ikna etmiş olursun.Az önce de belirttiğim gibi eleştirinin mutlaka bir etkisi olmalıdır.

Örneğin olumlu eleştiri, yapımcıyı diğer projelerde motive etmeli,olumsuz eleştiride hatasını görmesine sebep olmalıdır.Gelecekte daha doğru ürünler üretmesine katkı sağlamalıdır.

Genellikle siyasette yaptığımız gibi, bak şu parti bunu yaptı şerefsizler,aa ötekide bunu yapmış haysiyetsizler… gibi değil.Artılarını eksilerini ortaya koyup değerlendirmek gerekli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s