Sınırları Kaldırın

Merhaba dostlar,

LettoBlog’u geliştirirken her yerden ve her zaman bloglama olanağını nasıl sunabiliriz diye uzunca düşündük.Wordpress açık kaynak kodlu bir yazılım ve geniş bir geliştirici topluluğuna sahip olduğundan bu konuda da imdadımıza yetişti.

Akıllı telefonlar:

Akıllı telefonlara sahip bir blog yazarıysanız wordpress‘in uygulamaları işinizi görecektir.Uzaktan yayınlama protokolüne izin verdiğimiz için uyum sorunu yaşanmamaktadır.Zengin medya ögeleride ekleyerek kolayca içerik paylaşabilirsiniz.

WPtouch:İphone kullanıcılarının en sevdiği wordpress eklentilerinden birisi sanırım.

Mobil Cihazlar: Akıllı telefonların dışında kalan yada uygulamaya sahip olmayan mobil cihazlarla wordpress mobile pack eklententisi sayesinde hem kullanıcı arayüzünde hemde yönetim panelinde mobil uyumluluk gösteriyor.

Çalışma mantığı:Ziyaretçinin istek yaptığı tarayıcının mobil olup olmadığı kontrol ediliyor,mobilse mobil tema aktifleşiyor,telefonlarca desteklenmeyen (görsel ögeler vs.) kapatılıyor ve kullanıcının kolayca yazıları okuması sağlanıyor.Yönetici arayüzünde de aynı şekilde yazı ekleyebilir,blogunuzun yönetimiyle ilgili işleri yapabilirsiniz.

Mobil tarafta hem ziyaretçilerinizin sitenizi rahat gezebilmesi,hemde mobil cihaz kullanan blog sahipleri açısından bu özelliklerin faydalı olacağını düşünüyoruz.Blogunuzun eklentiler bölümünden bu eklentileri aktifleştirerek mobil dünya ya da kapılarını açabilirsiniz.

Mobil cihazınızdan yada opera mini‘den kontrol edebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir