#etohum ve bir şey daha

Bu ülkeyi güzelleştirmek, bu ülkeye saygı kazandırmak senin elinde. Haydi içinde umut olan çocuk. Koş. Arkana bakmadan koş. Bekleme kimseyi.

yazıma, dostum Erhan Erdoğan‘ın bir sözüyle başlıyorum.

Etohum gerçekden güzel bir oluşum ve dün etohum girişimcilik zirvesi vardı.(etohum hakkında detaylı bilgi – etohum.com ) Özellikle adam akıllı TT olmayan twitter alemine bile biraz düzgünlük getirdi ki ülkede güzel olan şeylerinde varlığı ortada 🙂

Zirvede açıklanan 15 girişim şöyle : http://www.etohum.com/2012-etohum-15-girisimi – dereceye giren tüm arkadaşları tebrik ederim.

Ama en ilgi çekici ve faydalı olanı: minder.com.tr  – Bence demiyorum çünkü gördüğüm kadarıyla çoğu kişi beğenmiş bu projeyi ve gerçekten kurucuları kocaman bir alkışı hakediyor bence.

İlk 40’da çok güzel projeler var hatta bana sorarsanız ilk 40’a girip ilk 15’e giremeyen daha başarılı projeler bile var.

Başka bir konu:İnternette fırsat sitesiyle yada eticaret sitesiyle internet girişimciliği kavramını pek örtüştüremez oldum son zamanlarda.Ha birde oyuncular var “angry bird çok deli para kırıyor” hacı diyen oyun yapmaya başladı o alanda pek umut göremiyorum şahsen.

 

Diğer bir konu:Bir girişimi sadece Türk girişimci hayata geçiriyor diye Türk kullanıcılarının destekleyeceği anlamına gelmez.Çünkü kullanıcı internet ortamında milliyetçi davranmak zorunda değildir ve çoğu zaman en iyi hizmet aldığı yeri seçer.O yüzden projelerde fark oluşturmak ve uzun soluklu olması için kararlı çalışmak en önemli iki faktördür.

 

Son olarak: İnternet sektöründe gerçekten güzel işler gerçekleştiriliyor, yakın zamanda sonuçlarını göreceğimiz.

Sohbete katılın

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir