Futbol Terörü

Futbolun bu ülkeye verdiği zararı anlatsam sanırım yaza yaza bitiremem. Zaten son dönemlerde TV’lerde boy gösterip ateşli tartışmalarla sanki ülkeyi kurtarırcasına pozisyon tartışanlara çok feci sinir oluyorum.

Anlamıyorum arkadaş, ya bende bir sorun var yada millette.Okuldaki rehberlik dersi hocamızın anlattığı bir olay aklıma geldi;

Kahvede adam Amerikanın Irak’a girdiğini konuşur tartışır yan masada dünyayı kurtarır, ama evde çocuğuna oğlum sorunun nedir, hayat nasıl gidiyor diye sormaz. Güya öğretmenleri her şeyi halledecekmiş….

Bu olaydaki gibi dibimizde bizi meşgul eden binlerce olay varken futbol’un bu kadar abartılmasına anlam veremiyorum.

Futbolcular bile sürekli transfer olup farklı formalar için terlerini akıtırken, bi’ kişinin hayatı boyunca aynı takımı tutup kendine hiç fayda sağlamadığı takımlar için bu kadar yırtınmasını, fanatizme kaçmasının bana haklı bir sebebini söyleyin.

Gelelim bugün ki olaylara, Galatasaray şampiyon olmuş, Fener taraftarı taşkınlık yapmış, küçük çocukların gözüne biber gazı gelmiş….

  1. Galatarasaylı olarak sevindim, bir maçlık değil istikrarlı bir futbolun neticesinde ligin 1.si olduk
  2. Sadece Fenerli taraftar değil, başka bir takım karşılaşsa muhtemelen yine taşkınlık olacaktı. Ama insan kendi ülkesinin güvenlik güçlerini zor duruma sokmaz.
  3. Küçük çocukların gözüne biber gazı gelmiş? Çocukların zarar görmesi en sevmediğim şeylerden biri, ancak ben futbolu fazla takip etmeyen birisi olarak bu karşılaşmada olay çıkabileceğini öngörüyorsam sende anne-baba olarak çocuğunla maça gitmeyeceksin arkadaş. Ya da gidiyorsan önlemini alacaksın. Kendini birde polisin yerine koy. Rica etseler polisi dinleyecekler miydi?

Uzun lafın kısası dostlar, futbol için insan öldürülüyor bu ülkede.Takım tutma demiyorum hobi olarak yine tut ama bana kalırsa futbol en az 10 yıl yasaklansın bu ülkede…

 

Konuyla alakası yok ama Caner abi’nin anlattığı gibi  desteklediğimiz takımın fanatizmini yapacağımıza, “facebook’ta nasıl laf koyarım?” ın derdine düşeceğimize kendi işlerimize baksak eminim her şey çok daha güzel olacak…

Sohbete katılın

1 yorum

  1. Belliydi zaten. Ezeli iki rakip, kadıköy, şampiyonluk maçı. Fb taraftarı okupayı kadıköyde kaldırtmazdı ki öyle bir girişimde bulundular. Sadece futbolcular mı? Yönetimin ışıkları söndürmesi, çimleri sulaması. Çirkefliğin daniskası. Hani sportmenlik noldu? Çok kötü bir futbol holiganlığımız var. Türkiye kupasında da aynı sonuç olacak kesin. Yine alamayacaklar o kupayı bak o zaman duruma

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir