Kişisel İstatistikler

Bu yazımda kişisel bazı istatistiklere yer vermek istiyorum. Hadi başlayalım…

  • Aylık ortalama 1500km İstanbul trafiğini çekiyorum. Süre olarak yaklaşık 80 saat’e denk geliyor.  Yani kesintisiz olarak 3 günden fazla yolda geçiyor. (sadece toplu taşıma ile ilgili olan kısmı)
  • Günlük 1 saat yürüyorum. Nereden baksanız aylık 100km yol yapıyor. Buda demek oluyor ki gece gündür durmadan 1 günden fazla süreyi sadece yürümeye harcıyorum.
  • Daha önceki bir yazımda belirttiğim üzere  günlük yaklaşık 20.000 mouse, 40.000 klavye tuşuna basıyorum.Gerçi bu istatistik zamanında 20 saat pc başında olduğum oluyordu. En iyisi bu değeri 15.000 ‘e 30.000 olarak bırakalım 🙂
  • Hafta içi genelde 4 saat uyuyorum. C.tesi 6, pazarları 8, tabi bunlar sabit kural değil değişiklik gösterebilir yani. Kısaca haftalık ortalama 40 saat uykuda geçiyor (serviste uyuduklarımıda sayıyorum). Demek oluyorki aslında her ay bir haftayı kesintisiz olarak uykuda geçiriyormuşum.
  • Günlük ortalama 14 saat bilgisayar başındayım. Bu süre zarfında mutlaka arkapalanda dönen bir müzik vardır. Radyo, winamp, grooveshark … Yani günlük ortalama 250 şarkıyı full olarak dinliyorum demektir. (not: last.fm profilim hepsini içermiyor)
  • Günde en az 5 su bardağı çay (yani bir litre) ve 2 kupa kahve içiyorum.
  • Çok değişken olsada haftada ortalama 3 adet blog yazısı yazıyorum, bunlar kişisel, teknik yada işsel olabiliyor.

Genel olarak şu anki durum böyle dostlar public olarak paylaşabileceklerim bunlar 🙂 Sayısal verilere bakınca daha iyi anladım çok renksiz bir hayatım var mış yahu. Hafta sonları için bir etkinlik ayarlamam lazım sanırım. (atıcılık olabilir 🙂

Istanbul, Istanbul, Turkey

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir