Gelsin 2013 bildiği gibi…

Daha dün gibi hatırlıyorum şu yazıyı yazdığım günü, şaka gibi bir sene geçmiş…

Sanırım hem yeni bir yaşa, hemde yeni bir seneye aynı anda girdiğim için senenin son günü blog yazmak alışkanlık oldu. Öncelikle doğum günümü kutlayan dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Şimdi geçen sene bahsettiğim konulara bi’ bakalım.

LettoBlog: Ticari bir başarısı yok, ama insanların güvenerek kullanabileceği bir ortamı oluşturmak uzun sürecek gibi. Belki çıkış yaparız belki devam ederiz. Full time çalışmaya başladığım için eskisi kadar ilgilenemiyorum. Ancak dünyada ki en sağlam altyapıya sahip bloglama sitelerinden birisini oluşturduğumuz gerçeğine de değinmeden geçemiyecem. Geçen dmoz ‘da lettoblog’la aynı kategoride olanlara göz attım çoğu servis gerçekten vasat.

LettoBlog açısından 2013 hefeleri;

  • İnsanları yormayan bir bloglama platformu oluşturmak.
  • LettoBlog’un tanıtımını yapmak. Bugüne kadar reklamla pek işimiz olmadı, ama işin önemli kısmını oluşturduğunu biliyoruz.
Wpnotları: Sadece wordpress diyerek yola çıktık ve bir sene içinde 104 yazı yayınlandı. Türkçe olarak wordpress kaynağı sayısı az diyemeyiz ancak bu işi oldukça ciddi götürdüğümüzü söyleyebilirim. Yazıların okunma oranıda hiç fena görünmüyor 😉

Önemli An(ı) ‘lar

  • İlk kez ingilizce röportaj vermişim. Wpmu.org’da LettoBlog için.
  • Üniversiteden mezun oldum.
  • İlk defa kpss sınavına girdim.
  • İlk defa en yakın arkadaşlarımdan biri evlendi.
  • Kurumsal bir iş yerinde ilk resmi işime başladım.

 Sende yaz yaz yaz bi’ kenara

2012 senesinde yaklaşık olarak 220 civarı blog yazısı yazmışım. Bunları ~30 tanesi ingilizce geri kalanlar Türkçe  olmak üzere kişisel blogumda, lettoblog’un blogunda, yada wpnotları’nda yerlerini aldılar. Yazmak gerçekden zor iş ama çok fazla mükemmeliyetçi olunca yazılar asla tamamlanmıyor. Zaten blog kültürüne görede ters bence. Yazmak açısından oldukça verimli bir sene geçirmişim.

Açılın yoldan 2013 geliyor

22 yaşına daha bugün girmeme rağmen, yorgun hissediyorum. Belki kendime fazla zaman ayırmayıp şu bilgisayar denen meretten kaynaklı sorunlar bilemiyorum. Ama 2013’de kendime daha fazla zaman ayıracam inş. Plan yapınca kesin uymak zorunda olduğum için kendimi sınırlamak istemiyorum ama 2013’de yapabilme olasılığımın olduğu şeyler;

  • Kilo vermek
  • Ehliyet almak
  • Yurtdışına gitmek

Son olarak diyorum ki;

Gelsin hayat bildiği gibi….

[audio http://blog.uysalmustafa.com/files/03-Gelsin-Hayat-Bildigi-Gibi-feat.-Sezen-Aksu.mp3]

 

Istanbul, Istanbul, Turkey

Sohbete katılın

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir