PEGASUS Rezilliği!


Memlekete giderken  Gazipaşa limanı açılalı beri, mümkün olduğunca uçakla gitmeyi tercih ediyorum.(memleket gazipaşa değil bu arada, ordan da 3 saat servisle yol gitmek gerekiyor) Gazipaşa hava limanı derken muhtemelen adını bile duymamış olabilirsiniz. ( Yıllarca atıl durumda kalmış, hizmet verememiş bir tesis kendileri, neyse konuyu dağıtmayalım.)

Yol epey uzun olduğundan, uçakla gitmek istediğinizde tek seçeneğiniz var o da maalesef pegasus. Malum bayram geliyor, biletimi alayım derken bunun ne kadar çileli bir süreç olduğunu gördüm. (yıl 2014 ve bilet almaktan bahsediyoruz evet)

1) Az uçun da kendinize bi’ UX’çi bulun

Meslek gereği sanırım algıda seçicilik oluştu, şu sayfa çok saçma olmuş, şurası şöyle olsa daha iyi olurmuş tarzında düşünceler girdiğim web sitelerinde refleks olarak oluşuyor ve pegasus’un bilet almada dahil UI, UX’de tam bir rezalet olduğunu söyleye bilirim, hatta söylemekle kalmayım screenshot’la destekleyim.

pegasus-epic-fail

Promosyon kodu girmek için tek bir radio input koymuşlar, yanlışlıkla seçerseniz “inspect element” diyip düzenlemeniz gerekiyor ki, hadi front-end’te batırdın, back-end’te promosyon kodu yoksa işlem yapmasana?

2)Anlam kargaşası

Bilet adımlarının hepsini tamamladım, k.kartı bilgilerine kadar girip, uçuş bilgileri vs.. hesaba yansıdı, bununla ilgili bilgilendirme maili dahi gelmedi. İşin ilginci bir hafta sonra uçuş bilgilerine bakayım diye siteye girdiğimde yaşadım.

Uçuşla ilgili en ufak bir iz yok?… Heralde benim bileti hacıladılar derken, açtım telefonu. Beyefendi siz bilet almamış rezervasyon yaptırmışsınız demesin mi? Bilet adımlarında ne gördüysem “satın al” a tıkladım, k.kartı bilgilerine kadar girdim ama bileti alamamışım. Bak senn!…..

3) Şakacıktan Destek

Yukarıda radio buton örneğinden dolayı karşılaşılan duruma bir anlam vermesini beklediğim destek elemanının durumu.

wtf-status-pegasus

Diğer konu, destek için telefon açtığınızda dakikasının 1.5 TL olduğunu bilmeniz gerek, (eee caydırıcı olsun ki, insanlar arayıp rahatsız etmesin) sanki 900’lü hat işletiyorlar….

Sosyal medyada aradım destek hesabı vs.. de yok üstelik.

4) Mutlu Son

Siteye geri dönüp uçuş bilgilerini ve detaylarına bakıp, bileti iptal edebiliyor muyum diye girmiştim aslında. Ki zaten ortada bilet yokmuş, (canıma minnet) ve şu yukarıda ki saydığım tüm saçma sapan adımlarla uğraşmak zorunda kalmadan bir kaç dk. içinde başka bir firmadan bileti aldım. (iyi ki onlarda Gazipaşa uçuşlarını başlatmış, hemde Atatürk hava limanından )

Diğer firmanın adını vermeyim ki, marka karalıyor reklam yapıyor düşüncesi oluşmasın.

Büyük konuşmayım ama şahsi kanaatim, bu saatten sonra mümkün olduğunca pegasus’tan uzak duracam, en azından web sitelerini güncelleyene kadar…

3 thoughts on “PEGASUS Rezilliği!

  1. Merhaba, aynı durum benim de başıma gelmişti, Pegasus’ un ne yapmak istediğini daha çözebilmiş değilim, satmayacaksan bileti neden uçuyorsun? Bir çözüm önerisi de sunmuyorlar. Bu arada Gazipaşa’ ya THY seferleri başlamıştı, siz de bileti oradan aldınız sanırım :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s