Ukrayna Gezisi

abimle-gezmeceler

Bu ayın başında 1 hafta süre ile Ukrayna’nın 3 şehrini gezme fırsatı bulduk abi-kardeş, genel izlenimlerimi de bu yazı altında paylaşacağım.

1) Paranız Kıymetli

100 dolar yaklaşık 2200 grivna yapıyor, ve 1 grivna için bile kağıt para veriyorlar. İlk para bozdurduğumuzda monopoly oynuyoruz sandım 🙂 Sigara falan çok ucuz bize göre.

2) Dil Bilmek Dert

Latince bi’ yazı görünce sevinirsiniz o derece, google translate’in fotograftan çeviri özelliği işe yarıyor bu gibi durumlarda.

3) Hayvan Gibi Şi’ Yapmayın

Özellikle karı-kız kovalama uğruna gelmiş Türkleri görebilmek mümkün, az bi’ insan olun yahu. Kimin ne halt yaptığı benim çok umrumda değil ama misal bir kafeye gidiyorsunuz, en çok gürültü yapan çevreyi rahatsız eden masaya bakıyorsunuz Türk çıkıyor falan.

4) Teknolojiyi Kullanın

Şifresiz wifi bulabilmek genel olarak mümkün, naviyasyon, trip advisor gibi uygulamaları hazır bulundurun. Zaten ilk lokasyonu aldıktan sonra internet gitse bile gps ile yolunuzu bulabilirsiniz.

5) Yürüyün!

Ağır eşyaları otel’e yada bırakabileceğiniz güvenli bir yere bıraktıktan sonra çıkın sokağa gezin, tozun baklarda oturup insanları gözlemleyin vs… Tatil süresi boyunca abi-kardeş gidebileceğimiz hemen her yere yürüyerek gittik, güzel oldu. Tavsiye ederim.

Biz Kharkov, Kiev ve Lviv‘i gezebildik bu gezide. Şehirlerle ilgili detayları linklerde bulabilirsiniz.

İstanbul, Turkey

Sohbete katılın

2 yorum

  1. Merhaba, acaba ne zaman gittiniz Ukrayna’ya? Hadtaya gitmeyi düşünüyorum, güvenlik konusunda hiç endişeniz ya da yaşadığınız kötü bir durum oldu mu? Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir