WordPress

WordPress’in hayatımda ayrı bir yeri var, hem profesyonel iş yaşamımda olsun hem kendi projelerimde olsun.

Eğer WordPress’le ilgili iletişime geçmek istiyorsanız geri dönüş alabilmek için bu yazıyı okumanız sizin faydanıza olacaktır.

1) Ticari iş

WordPress’le ilgili danışmanlık, özel tema, eklenti geliştirmek vs…. gibi konularda wphandle üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

2019’dan itibaren WPHandle uzerinde “done for you” mantiginda islere devam ediyorum. Yani servis olayini urunlestirdim, CUSTOM development gereken islere bulasmiyorum, detaylar sitede var zaten 🙂

2) Projenize ortak olmak istemiyorum

Saçma sapan projenize ortak olmak istemiyorum, bu konuda gereksiz mail yazıp kafa ütülemezseniz ayrıca güzel olur.

3) Geliştirdiğim eklentide sorun varsa

Bugüne kadar pek çok açık kaynak eklenti geliştirdim,  bunlarla ilgili sorun varsa doğrudan iletişime geçmeyin. (açık kaynak olmasının bi’ anlamı olsun)  Öncelikli olarak her eklentinin kendi destek sayfasını kullanalım. Yok wordpress.org üzerinden yazacak kadar ingilizcem yok diyorsanız, hemen hemen her eklentinin mirror’u github hesabımda olacaktır. Oradan dilediğiniz gibi yazabilirsiniz.

4) WpNotları ile ilgiliyse!

Wpnotları ile ilgili bir derdiniz varsa wpnotları’nın iletişim sayfasını kullanmaya özen gösteriniz. Yazıları günün şartlarına göre değerlendirip 2 sene önce tanıttığımız bir eklentiyi kullanmaya çalışıpta “bu neden çalışmıyor” şeklinde saçma sapan konularda da iletişim formunu kullanmazsanız çok güzel olur.

Not: Bu sayfa WordPress’le ilgili iletişime geçen / geçmeye teşebbüs eden arkadaşlar için hazırlanmıştır. Üslübum biraz sert olduğunu biliyorum ama inanın yazıyı hazırlarken bugüne kadar gelen saçma sapan mailleri göz önünde bulundurunca inanın hak verirsiniz.

Sevgiler 😉